Limon Kürü Nedir, Nasıl Yapılır? Limon Kürü Faydaları Nelerdir?

0


Limon Kürü Nedir, Nasıl Yapılır?

Limon kürü bol taze limonla hazırlayabileceğiniz oldukça faydalı kürler arasında yer almaktadır. Limon kürünü hazırlamak için yaklaşık 10 adet orta boy limon kullanmanız gerekmektedir. Limon kürü hazırlamak için öncelikle limonları bol suyla yıkamanız gerekir. Ardından ise limonları ortadan ikiye bölerek bir sıkacak kullanarak suyunu sıkmanız gerekmektedir.

Limonların suyunu sıktıktan sonra ise limon kabuklarını geniş bir tencerenin içerisine alarak üzerine yaklaşık 2 ila 3 litre olacak şekilde su eklemeniz gerekir. Ocağın altını açarak limon kabuklarını kaynamaya bırakınız.

Su kaynamaya başladığında ise içine 2 ya da 3 diş ezilmiş sarımsak ce küçük bir parça taze zencefil ekleyebilirsiniz. Bu şekilde ocakta birkaç dakika daha kaynamaya bıraktıktan sonra limon kürünü ocaktan alarak soğumaya bırakabilirsiniz. Soğuyan limon kürünü bir süzgeç yardımıyla süzdükten sonra kullanmak için şişelere doldurabilirsiniz.

İsterseniz limon kürünün içerisine sarımsak eklemeden de hazırlayabilirsiniz. Limon kabuklarını 10 dakikadan daha uzun bir süre kaynatmamaya özen göstermelisiniz. İsterseniz sıktığınız limon suyunun bir kısmında hazırladığınız kürün içerisine eklemeyi tercih edebilirsiniz.

Hazırladığınız limon kürünü tüketirken aynı zamanda dengeli ve sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmanız kilo vermenizi de kolaylaştıracaktır. Hazırladığınız kürü günün herhangi bir saatinde tüketmeyi tercih edebilirsiniz. Sabah aç karnına tüketebileceğiniz gibi gece yatmadan öncede limon kürünü tüketebilirsiniz. Önemli olan her gün düzenli bir şekilde tüketmeniz olmalıdır.

Limon Kürü Faydaları Nelerdir?

Limon kürünün sağlık açısından faydalı olduğu gibi özellikle zayıflamayı kolaylaştırıcı etkisi olması nedeniyle de sıklıkla tüketildiğini söylemek mümkün olmaktadır. Özellikle 15 gün düzenli bir şekilde kullanılması durumunda faydalarını göreceğinizi söylemekte mümkündür. Limon kürünün 15 gün kullanımının ardından ise tekrar kullanabilmek için 1 hafta ara verilmesi gerekmektedir.

Yağ yakımını hızlandırıcı bir etkiye sahiptir.

Vücuttaki ödemi attırıcı bir özelliği bulunmaktadır.

Vücutta bulunan toksik maddelerin ve mikropların atılmasını sağlar.

Kan şekerini dengeleyici bir etkisi bulunmaktadır. Bu şekilde aniden gelen açlık krizlerinin ve tatlı isteklerinin önüne geçilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

İçerisinde yüksek oranda C vitamini bulunması nedeniyle ise bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli bir yere sahiptir.

Bağırsakların daha düzenli bir şekilde çalışmasını destekleyici etkiye sahiptir.

Bağırsakta bulunan bakterilerin temizlenmesinde de etkili olduğu bilinmektedir.

Limon kürü özellikle yağ yakıcı etkiye sahip olması nedeniyle zayıflamayı hızlandırıcı bir etkiye sahip olarak bilinmektedir.

Düzenli bir şekilde limon kürü tüketerek siz de faydalanabilirsiniz.

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş