Konya Büyükşehir Hz. Mevlana Konulu İki Yarışma Düzenliyor – KÜLTÜR & SANAT

0

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hz. Mevlana’nın 750. yılı ve 2023 Mevlana yılı etkinlikleri kapsamında düzenlendi. Ortaokul ve liseler arasında “Mevlana’yı Anlatan Oyun Yazma” yarışması ve “Gençlerimizden Hazreti” yarışması düzenlendi. “Pîr’e Mektup” yarışması düzenleniyor.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Mevlana ve Mevlana Yılı 2023 etkinliklerinin 750. yıl dönümü kapsamında iki farklı ödüllü yarışma düzenliyor.Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Mevlana’nın köklü Konya medeniyetinin büyük bir değeri olduğunu söyledi. Altay, Mevlana’ya Kavuşumun 750. Yılı ve 2023 Mevlana Yılı münasebetiyle ulusal ve uluslararası çeşitli kültürel etkinlikler düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi: “Etkinlikler kapsamında ödüllü ‘Hz. Kentteki tüm ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Gençliğimizden Hz. Mevlana’ya Mektup” konulu bir yarışma düzenliyoruz. “Tüm Mevlana dostlarını ve öğrencilerini yarışmalara katılmaya davet ediyor, başarılar diliyorum” dedi.“HZ. MEVLANA’DA TİYATRO YAZMA YARIŞMASI“Hz. “Mevlana’yı Anlatan Oyun Yazma” yarışmasının amacı, Mevlana’nın öğretilerini sanatsal bir dille yazmak, adayların özgün bir eserine dönüştürmek ve bu özel yıla katkıda bulunmaktır. Son başvuru tarihi 29 Aralık olan yarışmaya ilişkin detaylı bilgiye oyunyazma.konya.bel.tr adresinden ulaşılabilir. “GENCLİKLERİMİZDEN. PİR’E MEKTUP (MEVLANA)Konya’nın dört bir yanından gelen ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Gençliğimizden Hz. Pîr’e Mektup (Mevlana)” yarışmasıyla kültürel mirasımızın en canlı unsurlarından biri olan Hz. Muhammed’i anıyoruz. Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi genç nesillere daha iyi tanıtmak ve onun fikir dünyasını öğrencilere tanıtmak amacıyla öğrencilerin 17 Kasım’a kadar okul müdürlerine mektup göndermeleri gerekecek. .

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking