Fransa’da Samuel Paty davası: 16-18 yaşlarındaki altı sanık hakkında mahkumiyet kararı

0

Fransa’da kafası kesilen öğretmen Samuel Paty davasında 6 genç suçlu bulundu

REKLAM

Fransa’da altı genç, 2020 yılında öğretmen Samuel Paty’nin öldürülmesindeki rolleri nedeniyle farklı sürelerde hapis cezasına çarptırıldı.

Açıklamalarında öğretmenin öldürüleceğini bilmediklerini söyleyen gençlerin kısa süreli veya ertelenmiş hapis cezasına çarptırılmalarına karar verildi.

Tarih ve coğrafya öğretmeni Samuel Paty, 16 Ekim 2020’de Paris’in kuzeybatısındaki bir banliyöde, okulunun yakınında “radikalleşmiş” on sekiz yaşındaki Çeçen kökenli bir genç tarafından öldürüldü.

Mahkeme, saldırı sırasında yaşları 14 ve 15 olan sanıklardan beşini, öğretmeni gözetlemek ve saldırganın kimliğini ifşa etmekten suçlu buldu.

Aynı zamanda 13 yaşında olan başka bir sanık, internette öfkeye yol açan öğretmen aleyhindeki bir yorumda yalan söylemekle suçlandı.

Duruşma kapalı kapılar ardında gerçekleşti ve Fransız çocuk hukuku uyarınca medyanın sanıkların kimliklerini açıklamasına izin verilmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş