UNRWA: Gazze’de ateşkes olmazsa bir nesil kaybolacak

0

Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, konuyla ilgili yaptığı açıklamada

Çocukların, dünyanın hiçbir yerinde hiçbir çocuğun görmemesi, yaşamaması gereken şeyler yaşadığını vurgulayan UNRWA Genel Komiseri, çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını, hayatta kalanların ise derin travmalar yaşadığını kaydetti.

İsrail saldırılarının ardından çocukların okullarının yıkıldığını, bir eğitim-öğretim yılını eğitimsiz ve oyunsuz geçirdiklerini söyledi.

Saldırıların Gazzeli çocukların çocukluklarını çaldığını belirten ve ateşkes çağrısında bulunan Lazzarini, Gazze'de ateşkes olmazsa bir neslin kaybedileceği uyarısında bulundu.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 517'si çocuk, 10 bin 279'u kadın olmak üzere 37 bin 232 Filistinli öldürüldü, 85 bin 37 kişi de yaralandı.

Enkaz altında hâlâ binlerce kişinin öldüğü söylenirken sivil altyapı da yok ediliyor, insanların sığındığı hastaneler ve eğitim kurumları hedef alınıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş