SON DAKİKA | Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı… MSB duyurdu! Tuğgenerel emekliliğe sevk edildi

0

Son dakika haber: Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'de görev yapan bir tugay komutanının resmi aracı üzerinden insan ticareti yapıldığı iddiasına ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Olaya karışan kişiler tutuklandı. Sözleşmeli personelin sözleşmeleri feshedildi, geri kalan personel yüksek disiplin kuruluna sevk edildi. Birlik komutanı Tuğgeneral gönderildi. Bu olayda sınır geçişinden sorumlu birlik komutanının görev yeri değiştirildi.” Söylendi.

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Suriye'de görev yapan bir tugay komutanının resmi aracı aracılığıyla insan kaçakçılığı yapıldığına ilişkin ihbarlara ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Eylemin Suriye'de görev yapan bir tugay komutanının resmi aracında bir mareşal ve güvenlik personeli tarafından gerçekleştirildiğini tespit ettik ve durumu savcılığa bildirdik. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam ediyor. Hazırlıklar sürüyor. Adli makamlar gizli soruşturma yürütüyor. Olaya karışan kişiler tutuklandı, personelin sözleşmeleri feshedildi, geri kalan personel yüksek disiplin kuruluna sevk edildi, birlik komutanı, tugay generali emekliye ayrıldı. ve sınır geçişinden sorumlu birlik komutanının görevi değiştirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bin yıllık köklü geleneklere, milli ve manevi değerlere dayanan kurallara dayanan, askerlik hizmetinin temelini oluşturan disiplini zedeleyen bu tür davranışlarının kabul edilmesi mümkün değildir. ve gerekli işlemler anında gerçekleştirildi. Benzer olayların bir daha yaşanmaması için her türlü önlem alınmaktadır. “Böyle münferit olayların tüm Türk Ordusunu zan altında bırakacak şekilde değerlendirilmesi, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve sınır ötesinde kahramanlık ve fedakarlıkla görevini yerine getiren kahraman ordumuza zarar vermekten başka bir anlam taşımaz. Ülkemize karşı.” (AA/İHA)Bu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tepki yarattı ve gündem oldu!  'Askeri üniformalı garson' skandalına ilişkin istenen yaptırımlar açıklandı.Tepki yarattı ve gündem oldu! 'Askeri üniformalı garson' skandalına ilişkin istenen yaptırımlar açıklandı.
Sokak kavgasının görüntüleri dehşete düşürdü!  Araçtan inip kurşun yağdırdı...Sokak kavgasının görüntüleri dehşete düşürdü! Araçtan inip kurşun yağdırdı…
Aldıkları malın son taksitini de az önce ödediler. Aldıkları malın son taksitini de az önce ödediler. “Çok ciddi bir işkence.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
meritking