Şarkı sözlerini değiştiren İsrail Eurovision’da yarışacak

0
Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Organizatörler, sözlerini “Hurricane” olarak değiştirerek “Ekim Yağmuru” şarkısının 2024 Eurovision Şarkı Yarışması’nda İsrail’i temsil edebileceğini doğruladılar.

REKLAM

Eurovision Şarkı Yarışması organizatörleri, şarkının sözlerini değiştirerek İsrail’in bu yılki yarışmaya katılabileceğini doğruladı. Mayıs ayında İsrail’i yirmi yaşındaki Rus ve İsrailli şarkıcı Eden Golan temsil edecek.

Orijinal şarkısı “October Rain”, 7 Ekim Hamas saldırılarına gönderme yapıyordu ve siyasi tarafsızlık kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yarışmadan men edildi.

Şarkı değişikliğini kabul eden İsrail kamu yayıncısı, bu hafta sonu “Hurricane” adlı yeni şarkıyı açıklayacak.

Yarışmayı düzenleyen Avrupa Yayıncılar Birliği’nden (EBU) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “EBU, İsrailli üye Kan’ın resmi başvurusunun, düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarışmaya uygun görüldüğünü doğrulayabilir.” Mayısta.”

“Yarışmanın yönetim organı olan Referans Grubu, şarkı sözlerini dikkatle inceledikten sonra bir sonraki yarışma için ‘Hurricane’ şarkısını kabul etmeye karar verdi. ‘Hurricane’ın yarışma kurallarına uygun olarak katılım kriterlerini karşıladığı kabul edildi. ” denildi açıklamada.

İsrailli yayıncı KAN daha önce metni değiştirmeyeceğini açıklamıştı ancak ülkenin cumhurbaşkanı Isaac Herzog daha sonra İsrail’in yarışmaya katılabilmesi için “gerekli düzenlemelerin” yapılması çağrısında bulundu.

“Ekim Yağmuru” şarkısının orijinal sözlerinde “Nefes alacak hava kalmadı” ve “Hepsi iyi adamlardı, her biri.” Şarkıda ayrıca savaşta ölenlerin askeri kodu olan “çiçekler”e de gönderme yapılıyordu.

Öte yandan 6 Mart Çarşamba günü Belçika Kültür Bakanı Benedicte Linard, Gazze’deki savaş devam ettiği sürece İsrail’in Eurovision’dan men edilmesi çağrısında bulundu.

Linard, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Nasıl ki Rusya, Ukrayna’yı işgal ettikten sonra yarışmalardan ve Eurovision’dan dışlandıysa, İsrail de başta çocuklar olmak üzere binlerce insanın ölümüne neden olan uluslararası hukuka yönelik apaçık ihlallerine son verene kadar dışlanmalıdır.” “

Linard ayrıca Belçika parlamentosuna, Belçika’nın Eurovision’a katılımını düzenleyen kamu yayıncısı RTBF’den kaygılarını EBU’ya iletmesini isteyeceğini de söyledi.

Eurovision Şarkı Yarışması 7-11 Mayıs tarihleri ​​arasında İsveç’in Malmö kentinde düzenlenecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş