Nilüfer’de kadınlara ücretsiz kanser taraması – SAĞLIK

0

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Geç Kalmayın Sağlıklı Kalın” projesi kapsamında kadınlara ücretsiz kanser taraması imkanı sunuluyor.

Nilüfer Belediyesi, kanserde erken teşhis için kadınlara yönelik ücretsiz sağlık tarama programı başlattı. Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen “Geç Kalma Sağlıklı Kal” projesi kapsamında 300′ Yaklaşık üç kadına meme, rahim ağzı ve kolon kanseri taraması yapıldı. Devam eden uygulama kapsamında Salı ve Perşembe günleri Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezine (KETEM) getirilen kadınlara ücretsiz kanser taraması yapılıyor. Bugüne kadar Nilüfer’in 11 mahallesinde 40-69 yaş arası kadınlara meme kanseri, 30-65 yaş arası kadınlara da rahim ağzı kanseri taraması yapılıyor. Ayrıca 50-70 yaş arası erkek ve kadın vatandaşlara kolon kanseri taraması yapılıyor. Tarama sırasında kadınlara da bilgi veriliyor.

Tarama yaptırmak isteyen vatandaşlar, mahallelerinden araçla alınarak KETEM’e götürülüyor ve kanser taraması yapıldıktan sonra ikamet adreslerine teslim ediliyor. Şu ana kadar 11 mahalleden 300’e yakın kadının faydalandığı uygulama Nilüfer’in diğer mahallelerinde de devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş