Murat Kurum’dan ‘Risksiz İstanbul’ toplantısı! “5 bin 833 liradan başlayan taksitlerle ödenecek”

0

İstanbul’da, Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Murat Kurum ile “Risksiz İstanbul” konulu toplantı gerçekleştirildi.

Afetlere yönelik çalışmalarını anlatan Kurum, şu ifadeleri kullandı:

İstanbul’un artık sevgiye ve kardeşliğe ihtiyacı var. Bugün siz değerli dostlarımızla birlikte bu kardeşliği tüm İstanbul halkına daha da yaygınlaştırmak için bir aradayız.

Afetlere dayanıklı ve risksiz İstanbul buluşmamızı tanıtmak için bir aradayız. Bu duyguyu İstanbul’la paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

“SOSYAL ORTAKLIĞI GÖZDEN GEÇİRMEDİK”

Amacımızı baştan beri belirttik. Hep birlikte İstanbul’u Türk yüzyılının lider şehri yapacağız. Bugün bu hedefe ulaşmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz projeleri açıklayacağız. Kentsel dönüşümlerden sosyal konutlara, sanayi alanlarının dönüşümünden iklim değişikliğine kadar geniş yelpazede bir sunum yapacağız. Güzel bir geleceği birlikte hazırlıyoruz.

İstanbulluları paydaşlarımız ve İstanbul’u yönetecek ekibin bir parçası olarak görüyoruz. Her başarının arkasında daima bir fikir vardır. 25 yılda ulaştığımız hedeflere bütünsel bir bakış açısıyla milletimizle omuz omuza çalışarak ulaştık. Hızlı ulaşım hakkını ihmal etmedik. Sosyal belediyeciliği göz ardı etmedik. Projelerimizin maliyeti, ne zaman başlayıp ne zaman biteceği belli. İstanbul’a ne getireceğimiz zaten belli. İşimize bu kadar önem vermemizin nedeni belli. Sebebi ise İstanbul’daki kardeşlerimizin mutluluğudur.

“İSTANBUL ARTIK RAHATSIZ OLMUYOR”

Mevcut yönetim her alanda başarısız oldu. İstanbullular bu verimsiz yılların ardından artık çaresiz değil. Konuştuğumuz herkes İstanbul’un bir sisteminin olmadığını söylüyor. İstanbul’un sorunlarını çözerken insanı merkeze alan yeni bir yaklaşım sunuyoruz. İstanbul günlük ve keyfi kararlarla yönetilemez. Bu da İstanbul’u çıkmaza sokuyor. Amacımız İstanbul’da stressiz yaşamanızı sağlamak.

Tek isteğimiz İstanbul’un mutluluğudur. Bugün ülkemiz topraklarının %66’sı sismik risk altındadır. 6 ve üzeri büyüklüğünde 60’a yakın deprem yaşadık. Bu depremler nedeniyle 130 bine yakın kardeşimizi toprağa verdik. Büyük Marmara depreminde 18 bin canımızı kaybettik. Yüzyılın felaketinde 53 bin insanı kaybettik… Dünyada böyle bir yıkım görülmedi. Bu felaketlerin ardından İstanbul depremi gerçeği herkesin gündeminde. İstanbul’da olası bir deprem ulusal güvenlik meselesi olacaktır.

“Kojenerasyon tek bir olumlu adım atmadı”

Böylesine acil bir konuda CHP yönetimi tek bir olumlu adım atmadı. İstanbul’u dönüşüm vaadiyle kandırdılar. Aynı planı 3 kez yayınladılar. İstanbul’un aklıyla dalga geçtiler. Çocuklarımızın geleceğine ihanet ettiler. Yarı planlı belediyeleri yönetenlerden başka bir şey beklenemezdi. Gerçek belediyeciliğin askerleri sahaya çıktı. Millet İttifakı ile annelerimizin ve çocuklarımızın umutlarını boşa çıkarmayacağız. Risksiz bir İstanbul için planlarımızı 6 ana başlıkta hayata geçireceğiz. Yeni toplu konutlar inşa ederek şehirlerimizin meydanlarını, tarihi değerlerini canlandıracağız. Burada sanayi alanlarımızı dönüştüreceğiz, iklim değişikliğiyle mücadele edeceğiz.

“650 BİN YENİ EV İNŞA EDECEĞİZ”

Marmara bölgesini bir bütün olarak ele alacağız. Projelerimizi geleneksel ve yatay mimarimize odaklanarak tasarlayacağız. Mevcut yeşil alanları ve donanımlı alanları artıracağız. İstanbul’da klasik planlamayı değil, size nefes alacak, yeni fırsatlar sunacak sürdürülebilir planlama ilkelerini uygulayacağız. Yenilikçi şehir yönetimini, modern şehir planlama trendlerini ve kentsel tasarım yaklaşımını benimseyeceğiz.

Ve 5 yılda 39 ilçede; Nüfus artışına değil, komşuluk ilişkilerine odaklanarak yatay mimari eksende 650 bin yeni konut inşa edeceğiz.

300 bin yeni güvenli ve huzurlu evimizi KİPTAŞ’tan inşa edeceğiz.

BAŞVURULAR 15 NİSAN’DAN İTİBAREN YAPILACAK

“Yarısı Büyükşehir Belediyesi’nden gelecek” diyen Kiptaş ile evini dönüştüreceklere 700 bin lira destek vereceğiz. Ayrıca 700 bin liralık kredi desteği de sağlayacağız. Vatandaşlarımıza ödemeler evin tamamlandığı tarihte başlayacak. İlk yıl faizsiz sabit taksitlerle, 5 bin 833 liradan başlayan taksitlerle ödenecek. Sadece bu da değil, taşınmaya yardım edenlere 100 bin lira da vereceğiz. Ekranda gördüğünüz gibi; Kampanya onay süreçlerini de hızlandıracağız. 15 Nisan’dan itibaren başvuruları kabul etmeye başlayacağız.

“18 AYDA TESLİM EDECEĞİZ”

Hızlı bir şekilde konuşlandıracağımız uzmanlarla; İstanbul genelinde vatandaşlarımızla birlikte tespitler ve değerlendirmeler yapacağız. Olumlu başvurular için sözleşme, tasarım ve lisanslama işlemlerini çok kısa sürede tamamlayacağız. Ve 18 ayda İstanbullulara yeni konutlar teslim edeceğiz.

AK Partimizin en iddialı olduğu alanların başında kentsel dönüşüm ve konut edinimi geliyor. 650 bin yeni yuvanın 250 bini; Vatandaşımızın anlaştığı özel sektör firmalarının da desteğiyle yerinde dönüştüreceğiz. Kentsel dönüşüm sürecinde vatandaş ve özel sektör iş birliğiyle; Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına uyum sağlayan kentsel dönüşüm projelerinin sayısını artıracağız.

Özel sektörümüzün yatırımlarıyla 250 alt sektörü harekete geçirerek İstanbul ekonomisine ve istihdamına dönüştürücü katkı sağlayacağız.

Vatandaşlarımızla özel sektör arasındaki iş birliğini mümkün olduğu kadar kolaylaştıracağız. Bakın bugün yaşadığımız eski binalar verimsiz kullanılıyor. Yeni kurallardan yararlanamayacaklar. Bu nedenle mağduriyetler yaşanıyor. Bunları ortadan kaldıracak kolaylaştırıcı bir dönüşüm planı yapacağız. Yeni zemin destekleri veya yapı alanlarına yönelik desteklerle vatandaşlarımızın bu şikayetlerini ortadan kaldıracağız.

“ÇOK DÜŞÜK FİYATLARA KİRALANIYORUZ”

İşte Üsküdar yerinde dönüşüm projelerimiz… Bakırköy yerinde dönüşüm projelerimiz… 650 bin konuttan geriye kalan 100 bini; Yine Belediyemizin kaynaklarıyla; Sosyal konut konseptine uygun olarak yine Kiptaş’ımızla birlikte yapacağız. Hem dönüşüm isteyen kardeşlerimize hem de dar gelirli insanlara uygun fiyatlı konut sağlamak için toplu konutlarımızı inşa edeceğiz. Böylece; Farklı gelir gruplarından insanlarımızın birliğini güçlendireceğiz. Halkımız; Sağlık, eğitim gibi tüm hizmetlere erişimi en basit şekilde güçlendireceğiz.

Siztem İstanbul yaklaşımının faydalarını vatandaşlarımızın net bir şekilde deneyimleyeceği en önemli projemiz 100 bin sosyal konut projesidir. Nedenini sor? Çünkü bizim bu 100 bin yuvamız var; Evi dönüşecek sahiplerine satmayacağız, tam tersine çok düşük fiyatlara kiralayacağız. 39 mahalle ise 100 bin sosyal konuttan yararlanacak. Eşsiz İstanbul’umuzun kimliğine zarar vermeyecek yatay mimariyle tasarlanacak sosyal konutlarımız 18 ayda tamamlanacak.

Bu içerik Ufuk Dağ tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    'İnsanları sırtından bıçaklamayacağız' mesajıyla duyurdu ‘İnsanları sırtından bıçaklamayacağız’ mesajıyla duyurdu
Eski Anagold çalışanı şirketin yalanını ortaya çıkardı: %99 olasılık...Eski Anagold çalışanı şirketin yalanını ortaya çıkardı: %99 olasılık…
Erdoğan: "31 Mart'ta siyasetten elenecekler"Erdoğan: “31 Mart’ta siyasetten tasfiye edilecekler”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş