Meta’nın Twitter’a rakip uygulaması Threads, Avrupa’da da kullanıma açıldı

0
Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Konular beş aylık bir gecikmenin ardından Avrupalı ​​kullanıcıların kullanımına sunuldu.

REKLAM

Meta’nın sosyal medya platformu Twitter’a rakip olarak başlattığı Threads, Avrupa Birliği’nin büyük teknoloji şirketlerine uyguladığı kuralların neden olduğu bildirilen gecikmenin ardından artık Birlik içinde kullanıma sunuldu.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg Perşembe günü platformda şunları söyledi: “Bugün Threads’i Avrupa’da daha fazla ülkeye açacağız.” dedi.

Threads, Instagram ekibi tarafından geliştirilen yeni bir uygulamadır. Eskiden Twitter olarak bilinen X gibi, metin güncellemelerini paylaşmanıza ve herkese açık konuşmalara katılmanıza olanak tanır. Ancak Threads, X’in izin verdiği karakter sayısını neredeyse iki katına çıkararak 500 karakter paylaşma olanağı sunuyor.

Threads ilk olarak ABD, İngiltere ve diğer 100 ülkede Temmuz 2023’te kullanıma sunuldu.

AB Dijital Piyasalar Yasası

Avrupa’da kullanıma sunulmasında beş ay daha gecikmenin nedeninin, bloğun büyük teknoloji şirketlerinin suiistimallerini engellemek ve Avrupalı ​​şirketlerle oyun alanını eşitlemek için tasarlanan Dijital Piyasalar Yasası (DMA) mevzuatından kaynaklandığı bildiriliyor.

Büyük teknoloji şirketlerinin yasal gerekliliklere uymak için Mart 2024’e kadar süreleri var.

Threads ilk yayınlandığında, kullanıcıların uygulamayı kullanabilmeleri için bir Instagram hesabına sahip olmaları gerekiyordu. Bu, AB’nin kendine referans verme konusundaki DMA kuralına aykırıdır.

Ancak Meta Perşembe günü bir blog gönderisinde hizmetini güncellediğini, böylece Threads’e erişmek için artık bir Instagram hesabına sahip olmanıza gerek kalmadığını duyurdu.

hassas kontrol

Meta tarafından yapılan bir diğer güncelleme ise platformda “sahte yorumları inceleyip derecelendirecek” Threads üçüncü taraf doğrulama hizmetinin tanıtılmasıdır.

Şu anda, Facebook ve Instagram doğruluk denetleyicileri Threads’teki neredeyse aynı içeriği derecelendiriyor ancak Threads içeriğini tek başına derecelendiremiyorlar.

Gerçek kontrolü, Threads’i, Elon Musk’un Twitter’ı satın alıp adını X olarak değiştirmesinden bu yana yanlış bilgi ve nefret söyleminin artması nedeniyle eleştirilen Twitter’dan ayırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş