İsrail: 7 Ekim’den bu yana Lübnan’da 3 bin 400’den fazla hedefi vurduk

0

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari, düzenlediği basın toplantısında İsrail ile Hizbullah arasında Lübnan sınırında yaşanan çatışmaya ilişkin açıklama yaptı.

İsrail-Lübnan sınırına onbinlerce asker konuşlandırdıklarını belirten Hagari, sınır hattından İsrail’e sızma saldırılarına karşı sert önlemler aldıklarını söyledi.

Hagari, saldırılarda 200 Hizbullah üyesinin öldürüldüğünü, Gazze’de saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana Lübnan’da 3 bin 400’den fazla hedefin vurulduğunu kaydetti.

“Hizbullah’a İran’dan mühimmat tedarikini durdurmaya çalışıyoruz.” Hagari, “Ortadoğu’da Hizbullah’ın bulunduğu her yerde hareket edeceğiz” dedi.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, 7 Ekim’den bu yana Suriye’de 50’den fazla Hizbullah hedefinin saldırıya uğradığı belirtildi.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında devam eden çatışmalarda şu ana kadar 30 Lübnanlı sivil ve 176 Hizbullah mensubunun yanı sıra 6 İsrailli sivil ve 10 İsrail askeri hayatını kaybetti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu