İktidar talana doymuyor: Niğde’de altın ve gümüş madeni için kamulaştırma kararı alındı – Son Dakika Siyaset,Çevre Haberleri

0

Niğde'nin Gümüşler köyündeki altın ve gümüş madeninin acilen kamulaştırılmasına karar verildi. İliç maden faciasında yer altında mahsur kalan işçilerin henüz bulunamadığı günlerde alınan karar dikkat çekti.

Yayınlanma: 04.07.2024 – 00:49

Abo Ol

Google Haberleri

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Niğde'de altın ve gümüş madeni kurulması için acil kamulaştırma kararı alındı.

7 Nisan 2024 tarihli Resmi Gazete yayınlandı.Gazetede Erdoğan'ın imzaladığı 9 karar yer alıyor. Bu kararlardan en şaşırtıcı olanı ise Niğde Gümüşler Köyü'ndeki altın ve gümüş madenleri için başlatılan kamulaştırma kararı oldu.

Gazetede yayımlanan kamulaştırma kararında; “Niğde ili sınırları içerisinde maden işletme ruhsatı (altın+gümüş) bulunan alanda, lisansa konu madenlerin üretimi için gerekli olan, ekteki listede yer alan taşınmazların ivedilikle kamulaştırılmasına karar verilmiştir. Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından.”

İLİÇ MADEN FAKATINDA HALA YERALTI İŞÇİLERİ VAR

İliç'teki altın madeninin bulunduğu bölgede yaşanan felaketin ardından yer altında kalan işçiler henüz bulunamasa da Niğde'de alınan madencilik kararı dikkat çekti.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu