Görüntüler bilim kurgu filmlerini aratmadı…

0

Apple Vision Pro (VR), geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülmesinin ardından onu kullanan kişilerin yaptığı hareketlerin ilginç görünümüyle dikkat çekiyor. Bu hareketler bilim kurgu filmlerindeki sahneleri anımsatıyor.

Bir kişi de Tesla kullanırken Apple VR kullanarak kaydedildi. Görünüşte oldukça dikkatsiz insanların elindeki son iki teknoloji, her iki markanın da berbat görünmesine neden oldu. ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg bile bu tür davranışların bariz tehlikesinin altını çizdi.

VİDEODA YAPILDI

İnsanların teknolojiyi pervasızca kullanarak başkalarını tehlikeye atması geleceğe yönelik kaygılar yaratmış, teknolojinin giderek hayatımıza dahil olmasını bekliyoruz.

Apple yakın zamanda 3.499 dolarlık Vision Pro VR kulaklığını piyasaya sürdü, ancak bazı müşteriler bunu zaten kötüye kullanıyor. İnternette, araba kullanırken kulaklık kullanan insanları gösteren videolar ortaya çıktı. Apple Vision Pro VR kulaklığının, kullanıcıların kulaklığı kullanırken çevrelerindeki gerçek dünyayı görmelerine olanak tanıyan bir “geçiş” moduna sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

“Geçiş” moduna rağmen Apple, Vision Pro VR kulaklığı sahiplerine “hareket halindeki bir araç, bisiklet, ağır makine kullanırken veya güvenlik açısından uyanıklığın gerekli olduğu diğer durumlarda” kullanmamaları gerektiğini belirterek net talimatlar verdi. .

Bu, Cybertruck’taki en az bir kişinin kulaklık kullanmasını engellemedi, çünkü başka bir sürücü, geçerken olayı kaydetti. Bir sonraki tweet’lerinde ise “Gerçekten ahir zamandayız” yazıyordu. Evet, bu tür davranışların ne kadar aptalca olduğu göz önüne alındığında bu doğru olabilir.

TAMAMEN OTONOM SÜRÜŞ

Birçok haber platformu özellikle bu olaylar nedeniyle Tesla’yı eleştirdi. Dikkat çağrılarına rağmen otomobil üreticisinin yarı otonom sürüş teknolojileri geliştirmeye devam ettiği açık. Ancak her iki videoda da bir kişinin bu tür şeyleri, uyarlanabilir hız sabitleyici ve şerit merkezleme teknolojisiyle donatılmış herhangi bir araçta yapamayacağını gösteren hiçbir şey yok. Ancak hiçbir araç tamamen otonom sürüş yeteneğine sahip değildir. Yani hareket halindeki bir aracın direksiyonunda oturan kişinin ellerini direksiyondan çekmesi veya uykuya dalması şu an için mümkün değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş