Disney, abonelerin şifre paylaşımına kısıtlama getirecek

0

CEO Iger, Disney'in Haziran ayından itibaren şifre paylaşımını engellemeye başlayacağını söyledi

REKLAM

Walt Disney CEO'su Bob Iger, haziran ayından itibaren abone şifrelerinin paylaşılmasına kısıtlamalar getireceklerini duyurdu.

Amerikalı eğlence devi, bu adımla abone sayısındaki artışı hızlandırmayı ve çevrimiçi yayıncılık bölümünü karlı hale getirmeyi hedefliyor.

Walt Disney'in rakibi Netflix'in şifre paylaşımına yönelik sıkı önlemleri, şirketin abone sayısını 2023'ün ikinci yarısında yaklaşık 22 milyon artırmasına yardımcı olarak Wall Street beklentilerini aştı

Televizyon sektöründe konsolidasyon ihtiyacının sinyalini veren Iger, CNBC'ye verdiği röportajda Disney'in uzun vadede çift haneli kar marjları elde etmeyi hedeflediğini söyledi.

Iger'in röportajı, yönetimin düşük performans gösterdiğini iddia eden Nelson Peltz de dahil olmak üzere diğer yatırımcıların onu ve şirket yöneticileriyle yatırımcılar arasındaki güç mücadelesinde onu desteklemesinden bir gün sonra geldi.

Disney, film ve TV serilerini yeniden canlandırmaya, çevrimiçi yayın birimini karlı hale getirmeye ve spor ağı ESPN'in geleceğini inşa edecek ortaklar bulmaya çalışıyor.

Iger, ESPN'in stratejik ortağı için görüşmelerin sürdüğünü söyledi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş