Bir Japonya harikası: Itsukuşima tapınağı ve yüzen kapısı

0

Japonya maceramızın bu bölümünde, Hiroşima Körfezi’ndeki bir doğa harikası olan Itsukuşima Adası’ndayız.

REKLAM

Japonya maceramızın bu bölümümde, Hiroşima Körfezi’ndeki bir doğa harikası olan Itsukuşima Adası’ndayız.

Denis Loctier, Euronews: “Aslında biri yeri kayık üstünde keşfetmek biraz alışılmışın dışında bir durum ama Itsukuşima tapınağını ziyaret etmek istiyorsanız buna mecbursunuz.”

Suların yükseldiği zaman Itsukuşima tapınağının kapısı Torii, Japonya’nın dünyaca tanınan en meşhur görüntülerinden birini oluşturuyor. İkonik kırmızı devasa kapı denizin içinden yükseliyor ve adeta suda yüzer gibi duruyor.

Kouichi Haruna, Rehber: “Tapınak, büyük kapı ve arkadaki dağlar…Miyajima’nın en güzel manzarasını oluşturuyor ve bunu ancak suyun üstünde görebilirsiniz. Bu yüzden birçok ziyaretçi bu mekanı kayıkla gezmeyi seviyor”

Geçmişte, Torii kapısı, Itsukuşima tapınağını ziyaret etmek isteyen hacılar tarafından kullanırdı. Tasarımı ve yapımı 12. yüzyıla kadar uzanan bu site Shinto mimarisinin en dikkat çekici yapıtlarından biri ve bugün Dünya mirası listesine yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş